PGC

EN

Noc Muzeów 2015

Noc muzeów 2015

Polska Grafika Cyfrowa wraz z Pragalerią , Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT oraz portalem Max3D PL zaprasza na tegoroczną Nocy Muzeów, która odbędzie się 16 maja 2015. Jesteśmy dla Was od godziny 18:00 do ostatniego widza.

W tym roku zorganizowaliśmy dla Was dwa panele. W Pragalerii przy ulicy Stalowej 3 zaproszeni artyści z wieloletnim doświadczeniem na rynku Concept Art, Ilustracji, Mattpainting i modelowania 3D podzielą się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami.

Równocześnie w Sali Konferencyjnej Aparthotel Stalowa 52 odbędzie się warsztat rysunkowy z modelami. Wydarzenie będzie nagrywane i transmitowane na żywo na stronie samorządu WIT oraz na Portalu Max3D.pl.

 

SPEEDPAINT ON DEMAND

Godzina 19:00

Stalowa 3 „Pragaleria”

Widzowie w galerii, jak również osoby obserwujące fanpage Polskiej Grafiki Cyfrowej, będą mogły zadawać tematy artystom malującym cyfrowo, na podstawie których odbędą się ich starcia. Powstawanie prac można będzie obserwować na miejscu bezpośrednio jak i przez podglądy z projektorów.

Sprawdzona w zeszłym roku formuła "bitwy" pomiędzy artystami na losowo zadany temat, pozwoli nam przedstawić istotne dla nas jako popularyzatorów i miłośników cyfrowego malarstwa sprawy. Dla osób zainteresowanych inwestycjami na rynku sztuki cyfrowej to okazja zrozumienia procesów, technik, a przede wszystkim artystów i oszacowania wartości przyszłych inwestycji.

Dla młodych artystów, to możliwość podpatrzenia warsztatu swoich kolegów, możliwość zapytania o dowolną rzecz czy poznanie osób będących autorami prac które podziwiacie. Sami artyści mają okazję spotkać się z miłośnikami sztuki.

Obrazki\zdjęcia z zeszłego speedpaint tutaj.

 

WARSZTATY CYFROWEGO MALARSTWA

Godzina 19:00

Stalowa 54 „Aparthotel Stalowa 52” Sala Konferencyjna.

Tegoroczna Noc Muzeów zostanie rozszerzona o sesję malarską dla zainteresowanych artystów. Do Sali Konferencyjnej ApartHotelu Stalowa52 przy ulicy Stalowej 54 zapraszamy zainteresowanych rysowaniem jak i obserwacją procesu twórczego. Sala będzie przygotowana dla malarzy cyfrowych i rysowników komiksów.

Zaproszeni modele w strojach stylizowanych (cosplay) oraz historycznych udzielą swojego wizerunku artystom. Nabór dla posiadaczy strojów jest otwarty do 10.05.2015, a szczegóły znajdziecie państwo tutaj.

Powstałe podczas wieczoru prace cyfrowe zostaną przygotowane do druku, oprawione i przygotowane do sprzedaży na rynku kolekcjonerskim. Ekskluzywne kopie otrzymają malujący artyści oraz modele.

W sali będą przygotowane stanowiska dla wcześniej zaproszonych artystów do malowania cyfrowego. Dla zainteresowanych klasycznym rysunkiem będą przygotowane bloki papieru oraz podstawowe narzędzia rysunkowe (ołówki, kredki, węgiel etc.). Dla malujących na własnych komputerach oferujemy zasilanie i wifi.

Zainteresowanych do malowania na komputerach prosimy o zgłaszanie się na warsztat wcześniej na mail: kontakt@polskagrafikacyfrowa.pl w tytule wpisując „Noc Muzeów - Sesja Rysunkowa", a w treści prosimy wpisać imię, nazwisko oraz wymagania sprzętowe. Uwaga miejsca są ograniczone. Zapraszamy do uczestnictwa osobiście na wybranych panelach, a dla osób które nie mogą dotrzeć osobiście zapraszamy na transmisję na stronie www.samorzad.wit.edu.pl lub na portal Max3d.pl.

 

 

Sponsorzy:

pragalera      Max3d      

 

Obraz: Darek Zabrocki, "Lonely rider", 2014

http://www.darekzabrocki.com/

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij