PGC

EN

Polska Grafika Cyfrowa na Art Festival Promised Land

 

 

Polska Grafika Cyfrowa Podczas festiwalu Promised Land w Łodzi

Polska Grafika Cyfrowa w imieniu CD PROJEKT RED zaprasza na pierwszy w Polsce Art Festival dla artystów cyfrowych Promised Land, który odbywać się będzie od 27 września do 1 października 2016 r. Jesteśmy dla Was przez cały czas trwania eventu zarówno z Wystawą, jak i Warsztatami Malarstwa Cyfrowego.

Bilety na wydarzenie dostępne tutaj

 

WYSTAWA

Miejsce: niebawem

Zbiorowa wystawa prac własnych najlepszych polskich artystów grafiki cyfrowej wydrukowana na profesjonalnym płótnie muzealnym w technice giclée, będąca częścią niskonakładowych kolekcjonerskich edycji.

 

W projekcie biorą udział uznani, polscy twórcy posługujący się najnowszymi technologiami. Ma on za zadanie przybliżyć nowy nurt w sztuce, jakim jest malarstwo i grafika cyfrowa oraz zmienić wizerunek artystów komputerowych. Postawiliśmy sobie za cel, aby miarą twórcy posługującego się technikami komputerowymi był jego dorobek artystyczny i wystawowy.


Prezentujemy prace ludzi, którzy są uznanymi na świecie twórcami grafiki cyfrowej, niemniej jednak ich nazwiska nie pojawiają się jeszcze na stronach katalogów aukcyjnych, a ich dzieł nie można zobaczyć w muzeach. Subiektywny dobór prac ma odzwierciedlać szerokie spectrum zainteresowań i tematów grafiki cyfrowej.

Zobaczycie prace takich osób jak: Piotr Jabłoński (Nicponim), Sylwia Bomba (Disney, Pixar i in.), Grzesiek Przybyś (założyciel Division 48, projekty dla m. in.: Ubisoft, CD Project RED), Artur Sadłos (Platige Image), Michał Lisowski (Platige Image, Ars Thanea, projety dla: Ubisoft, Disney, MTV, Warner Bros), Maciej Kuciara (Platige Image, Marvel, Fox, Universal Pictures,Warner Bros, CD Project RED, Naughty Dog), Marek Okoń (Naughty Dog, ubisoft, Warner Bros, Marvel), Szymon Biernacki (Warner Bros, The SPA Studios, Blur, Axis Animation, czy Platige Image).


Obrazy które przedstawiamy, wykonane są w trwałej technice giclée, na wysokiej jakości płótnach przeznaczonych do druku cyfrowego. Ten wysokiej jakości materiał, łączący nowoczesność dzieła i tradycję wykonania, pozwala na zachowanie idealnej palety barw wydruku przez dziesiątki lat. W trosce o unikalną wartość kolekcjonerską, każdy obraz sygnowany jest nazwiskiem autora, opisany numerem wydruku i oznaczony hologramem Polskiej Grafiki Cyfrowej.

 

  

 

WARSZTATY CYFROWEGO MALARSTWA

Czas trwania: środa- piątek godz. 10.00 - 16.30

Miejsce: niebawem

Tutors: Bartłomiej Gaweł, Marek Madej, Grzegorz Przybyś

Zapraszamy zainteresowanych rysowaniem, jak i obserwacją procesu twórczego. Przygotowaliśmy stanowiska PC z Photoshopem, wyposarzone w najwyższej klasy sprzęt do grafiki cyfrowej dzięki firmom: Wacom oraz Eizo.

Producent zaprezentuje monitory dedykowane do pracy z kolorem z serii ColorEdge. Firma Wacom przygotowała dla uczestników warsztatów tablety z serii Cintiq oraz tablety przenośne Companion 2.

Zaproszeni modele w strojach stylizowanych (cosplay) oraz historycznych udzielą swojego wizerunku artystom. Warsztaty będą okazją do pracy z modelami w wyjątkowych strojach na żywo.

Dla zainteresowanych klasycznym rysunkiem będą przygotowane bloki papieru oraz podstawowe narzędzia rysunkowe. Dla malujących na własnych komputerach oferujemy zasilanie i wifi.

Zainteresowanych do malowania zapraszamy bez wcześniejszych zapisów, czas rysowania przy stanowisku nieograniczony.

 

   

 

 

Miejsce: EC1 Łódź Polska
Data: 27 września - 1 października 2016r.
Bilety dostępne na: promisedland-artfestival.com
Sponsorzy:

     

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij