PGC

EN

O nas

W projekcie Polska Grafika Cyfrowa biorą udział  uznani, polscy twórcy posługujący się najnowszymi technologiami. Ma on za zadanie przybliżyć nowy nurt w sztuce, jakim jest malarstwo i grafika cyfrowa oraz zmienić wizerunek artystów komputerowych. Organizatorzy postawili sobie za cel, aby miarą twórcy posługującego się technikami komputerowymi był jego dorobek artystyczny i wystawowy.

Organizatorzy prezentują prace ludzi, których nazwiska nie pojawiają się jeszcze na stronach katalogów aukcyjnych, a ich dzieł nie można zobaczyć w muzeach. Subiektywny dobór prac ma odzwierciedlać szerokie spectrum zainteresowań i tematów grafiki cyfrowej.

Rzeźby i prace graficzne przygotowywane są w sposób odpowiadający standardom rynku dzieł sztuki. Posiadamy w swoim asortymencie obrazy wykonane w trwałej technice giclée - zabieg ten stosowany jest w reprodukcji muzealnej i pozwala na uzyskanie najlepszej jakości wydruku z zachowaniem idealnej palety barw przez dziesiątki lat. Zaprojektowane przez twórców rzeźby wytworzono dzięki możliwościom wysokiej precyzji druku przestrzennego (CJP i SLS). Wybrane technologie pozwalają na uzyskanie wyjątkowej jakości szczegółów.

Wszystkie obrazy przygotowywane są w limitowanych, niskonakładowych edycjach, gdzie każdy z egzemplarzy opisany jest numerem wydruku i odręczną sygnaturą autora oraz oznaczony unikalnym hologramem. Klient decyduje, jaki typ wykończenia najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom. Wyboru można dokonać spośród następujących materiałów: papier, papier w ramie, wysokiej jakości płótno oraz dibond. Dane transakcji zostaną włączone do internetowej listy kontraktów bitcoin (blockchain). Zabezpieczone prace mają unikalną wartość inwestycyjną i kolekcjonerską.

W historii sztuki powszechną sytuacją był brak uznania twórców, którzy wyprzedzali swoje czasy, korzystając z nowatorskich technik i sposobów. Zagoszczenie na stałe sztuki cyfrowej w galeriach i na aukcjach to tylko kwestia czasu.

Mikołaj Konopacki, Artur Paprocki

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij