PGC

EN

Aukcja charytatywna DOBRE PIKSELE w Pragalerii. Kolekcjonerski sukces grafiki cyfrowej

W środę 18 maja 2016 roku w Pragalerii odbyła się aukcja charytatywna grafiki cyfrowej DOBRE PIKSELE, organizowana wspólnie z Polską Grafiką Cyfrową - wydarzenie pod wieloma względami o wyjątkowym charakterze. Aukcja wieńczyła wystawę, w której udział wzięło 59 artystów, wśród których znalazły się nazwiska światowej sławy grafików cyfrowych. To druga tego typu aukcja w Polsce - sztuka cyfrowa dopiero zaczyna wkraczać na rynek kolekcjonerski. Mimo to, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wyniki przerosły oczekiwania organizatorów. Jest to wiadomość o tyle dobra, że cały dochód ze sprzedaży prac przekazany zostanie na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu “Przylądek”.

W licytacji udział wzięło blisko 100 osób z całego świata. Ci, którzy nie mogli uczestniczyć w aukcji osobiście w siedzibie Pragalerii, mogli to zrobić telefonicznie lub składając limity licytacyjne. Przy okazji tej aukcji wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyła się także platforma Onebid, za pośrednictwem której możliwa jest licytacja przez internet w czasie rzeczywistym - z tej opcji skorzystało niemal 50 osób, czynnie biorąc udział w wydarzeniu.

W efekcie sprzedane zostało 100% oferowanych prac. Cena wywoławcza każdej z nich wynosiła 100 zł - co jest już tradycją przy aukcjach charytatywnych. Średnio każda pozycja przebijana była 5-krotnie, wiele prac osiągnęło cenę rzędu 500-600 zł. Rekordowo wysoką sumę zaoferowano za grafikę Jakuba Różalskiego - wykonana przez niego praca sprzedała się za 900 zł, a przebijano ją aż 16 razy. Oferowane na aukcji premierowe dzieła, mając niewątpliwą wartość artystyczną, posiadają także niebagatelne znaczenie kolekcjonerskie i rynkowe - wydrukowane na certyfikowanym papierze, sygnowane przez artystów, w niskim nakładzie 20 odbitek, są także opatrzone dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci suchego stempla i hologramu Polskiej Grafiki Cyfrowej. Wartością  dodaną do prac zakupionych przez kolekcjonerów na aukcji DOBRE PIKSELE był także dołączany do każdej pracy certyfikat o wartości 10 zł w walucie Bitcoin, ufundowany przez Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

Sukces aukcji DOBRE PIKSELE cieszy przede wszystkim ze względu na szczytny cel, jaki jej przyświecał. Świadczy także o rosnącym zainteresowaniu kolekcjonerów nową dziedziną jaką jest sztuka cyfrowa. Z pewnością nie jest to ostatnie tego typu wydarzenie zorganizowane jest przez Pragalerię i Polską Grafikę Cyfrową.

 

Tym samym informujemy, że prace z wystawy Dobre Piksele (numery od 2 do 20) są już dostępne na sklepie internetowym Polskiej Grafiki Cyfrowej w zakładce Produkty.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij