PGC

EN

Podsumowanie Nocy Muzeów 2015

Mieliśmy przyjemność zorganizować po raz drugi Noc Muzeów z malarstwem cyfrowym. Tym razem wykorzystaliśmy więcej niż jedna lokalizację, by móc zaprosić gości na dwa wydarzenia, które pokazywały charakter tejże dyscypliny z dwóch różnych stron.

Pierwszym była bitwa "Speedpaint on demand" mająca miejsce w Pragalerii, a drugim "Warsztaty malowania modeli”. Speedpaint odbywał się w doborowym towarzystwie najlepszych polskich ilustratorów, którzy kolejno zasiadali naprzeciwko siebie, by walczyć o splendor i estymę (wymiennie z „uznanie publiki” ;P). Tematy walk spontanicznie nadawali, bezpośrednio przed każdą z nich, widzowie. W szrankach stawali Panowie: Madej, Przybyś, Piszczako, Migacz, Biernacki, Lisowski, Wojtunik oraz Duma. Z tych starć powstały wspaniałe prace na tematy: „Mech w muzeum”, „Dziecko, wiosna, tęcza”, „Paryż nocą” czy „Płonący dom, dzikie konie".

W drugiej sali natomiast, zaprosiliśmy wszystkich chętnych do udziału we wspólnych warsztatach polegających na malowaniu modeli. Pozowały osoby w strojach: rycerza czasów około grunwaldzkich, instruktorki tańca brzucha, rycerza Jedi oraz damy steampunk. Do dyspozycji rysowników było pięć stanowisk komputerowych, które przygotowała Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT oraz firma EIZO, która zaopatrzyła je w 23” monitory. Dostępne były również dwa tablety Companion 2 firmy Wacoom z wyświetlaczem, a gwiazdą tego wieczoru był 27” Cintiq qHD, przy którym zasiadali profesjonaliści jak i amatorzy, którzy mieli niepowtarzalną okazję popracować na sprzęcie tak wysokiej klasy.
Można było oglądać nas na żywo na stronie samorządu WIT oraz na portalu Max3d.pl. Obecnie streamy również są dostępne, dzięki czemu można w każdej chwili wrócić i zobaczyć co działo się u nas tego wieczoru w obu lokalizacjach: http://samorzad.wit.edu.pl/?page_id=1118

Szacowana liczba osób, które odwiedziły oba miejsca tego wieczoru przekracza 200. Zainteresowanie procesem tworzenia prac grafiki cyfrowej świadczy o potrzebie rozwoju tej dziedziny, inwestowaniu w prace czy docenianiu artystów.
Dziękujemy za wspaniałe wydarzenie, które widzowie w Pragalerii i Aparthotelu Stalowa 52, oraz Ci przed komputerami współtworzyli z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w podobnym stylu. Najbliższe już 27 czerwca – Dni Otwarte Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT.

 

 

 

 Rysowanie modela w stroju średniowiecznego rycerza, model: Arkadiusz Grzeszczak

 

 

Michał Lisowski podczas pojedynku "Speedpaint on demand"

 

 

Michał Migacz i efekt końcowy pojedynku "Speedpaint on demand"

 

 

 Michał Lisowski i efekt końcowy pojedynku "Speedpaint on demand"

 

 

Praca Michała Migacza, modelka: Weronika Kamola

 

 

Grzegorz Przybyś i efekt końcowy pojedynku "Speedpaint on demand"

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij