PGC

EN

Maciej Rasała

maciej-rasala

Ur. 11 listopada 1985

Portfolio: www.vimeo.com/maciejrasala

Urodzony w w Gdyni, wychowywany w Sopocie. Od 17 roku życia zafascynowany grafiką komputerową. Po ukończeniu technikum budownictwa okrętowego, pracą w stoczni gdyńskiej zarabiał na pierwszy własny komputer. Z determinacją stworzył swoje pierwsze portfolio, dzięki któremu dostał pracę w Warszawie i opuścił rodzinny Sopot.

W 2007 roku rozpoczął pracę najpierw w TVN24, a potem w Faktach TVN, gdzie był projektantem i wykonawcą grafiki. Tam dynamicznie rozwijał się przez cztery lata zarówno w pracy, jak i poświęcając każdą chwilę na samodoskonalenie.

W wieku 25 lat zdecydował się opuścić tv i spróbować swoich sił jako freelancer. I tak jako 3d generalist i compositor nawiązał współpracę z Varia Media, Orka Film, Mozzaika, etc. Tworzył projekty m.in. dla Ministerstwa Finansów, Mostostalu, postprodukcji polskich filmów, reklam, a także tworzył grafikę do gier komputerowych.

Od 2012 roku współpracuje ze studiem produkcyjnym Niebo Kopernika, gdzie z niewielkim zespołem tworzy filmy w technologii Fulldome, czyli przeznaczonej na kopuły planetaryjne. Pierwszym filmem, który wyszedł ze studia jest “Dream to Fly” (“Na skrzydłach marzeń”), dostępny dla widzów od końca 2013 roku. Produkcja zdobyła szereg nagród, między innymi Janusa na festiwalu w Jenie. To najbardziej prestiżowa nagroda planetaryjna (odpowiednik Oscara dla technologii Fulldome).

Maciej obecnie pracuje z zespołem nad kolejną produkcją filmową, jak również jest pochłonięty własnymi projektami związanymi z rzeźbą cyfrową i tworzeniem postaci. 

Prace

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij