PGC

EN

Piotr Arendzikowski

piotr-arendzikowski

Ur. 1987

Portfolio: http://wildheadache.blogspot.com/

              http://arendzikowski.com

Niezależny ilustrator i artysta koncepcyjny mieszkający w Warszawie. Tworzy od 6 lat, kiedy to po trzech miesiącach studiów informatycznych na Politechnice Warszawskiej porzucił je i rozpoczął naukę malarstwa i rysunku u Ventzi Piriankov.

Specjalizuje się w projektach postaci oraz ilustracjach na potrzeby książek, filmów i gier. W swoich pracach często nawiązuje do historii, fantastyki i science fiction. Jednym z jego ulubionych motywów jest husaria, będąca symbolem minionej potęgi Polski. W ramach odskoczni od komercyjnych projektów realizuje także wiele własnych. Inspiracji nieprzerwanie poszukuje w obrazach starych mistrzów: Jacka Malczewskiego, Rembrandta, Luciena Freuda, Johna Singera Sargenta, Howarda Pyle’a, N.C. Wyeth’a i wielu innych.

W ciągu ostatnich kilku lat współpracował z takimi firmami jak: Platige Image, Sony Online Entertainment, ORKA Studio, Fantasy Flight Games, Paizo, CI Games. Wśród tytułów nad którymi pracował można wymienić takie marki jak: Wiedźmin 3, Lords of the Fallen, Star Wars LCG, Shadowrun, Pathfinder czy Sniper 2.

Prace

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij