PGC

EN

Piotr Forkasiewicz

piotr-forkasiewicz

Ur. 1978

Portfolio: www.behance.net/piotrforkasiewicz

Urodzony 11 kwietnia 1978 r. w Opolu. Grafiką cyfrową zajmuje się od około 20 lat. Pierwsze obrazy i animacje tworzył w prostych aplikacjach 2D, z czasem zastępując pojedynczo składane piksele – polygonami w zaawansowanych programach 3D.

„Rodząca się fascynacja narzędziami cyfrowymi wynikała z ogromnych możliwości jakie dawały one twórcom. Dzięki nimi mogłem nadać własnym wizjom realny kształt, odtwarzać przedmioty historyczne, które już nie istnieją lub futurystyczne, których jeszcze nie ma (…)”

W ciągu kilkunastu lat pracy brał udział w wielu różnorodnych projektach, począwszy od projektowania graficznego i przemysłowego po tworzenie cyfrowych modeli, tekstur, scenografii i animacji na potrzeby filmu oraz telewizji. Współpracował z uznanym na świecie studiem Platige Image przy kilku średniometrażowych animacjach,z Planetarium Centrum Nauki Kopernik przy tworzeniu pierwszego polskiego filmu 3D na ekran sferyczny „Na Skrzydłach Marzeń” nagrodzonego „planetaryjnym Oskarem” w niemieckiej Jenie. Jednak jego największą pasją stało się tworzenie cyfrowych obrazów o tematyce militarnej (głównie lotniczej i marynistycznej). W ślad za tradycyjnymi artystami jak Jarosław Wróbel, Alex Hamilton, Robert Taylor, Mark Postlethwaite czy Nicholas Trudgian, a także artystami cyfrowymi jak Gareth Hector, Wiek Luijken, Ronnie Olsthoorn i Marek Ryś, zaczął tworzyć ilustracje na potrzeby książek, czasopism i dla kolekcjonerów. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Anglii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych.

„Ta pasja pozwoliła mi nie tylko poznać osobiście tych wielu artystów, którzy inspirowali mnie od czasów młodości, ale także dała możliwość współpracy z nimi. Materializując obrazy, obecne we mnie od zawsze, pomagam też przywoływać wspomnienia weteranów oraz ich rodzin, którzy zwracając się do mnie pragną aby zachowywać je dla kolejnych pokoleń i ocalić od zapomnienia. To naprawdę bezcenne…”

Piotr Forkasiewicz mieszka obecnie w Częstochowie wraz z żoną i dwójką synów.

Prace

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij