PGC

EN

Sylwia Bomba

sylwia-bomba

Ur. 1989

Portfolio/blog: http://wandererbomba.blogspot.it

 

Ilustratorka i koncept artystka. Jej przygoda z rysunkiem rozpoczęła się na długo przed rozpoczęciem szkoły, pod okiem jej taty. Swoją miłość do sztuki przypieczętowała wyjazdem do Włoch w 2005, gdzie rozpoczeła liceum plastyczne i pierwszą prace jako grafik.

W okresie licealnym jej przygoda ze sztuką przyniosła kilka pierwszych miejsc w prestiżowych, narodowych konkursach ilustratorskich ( tj. reklama Durexa lub grafika/packaging w "Centro di studi grafici" w Mediolanie). Wystawiła swoje prace w kilku miastach (m.in. 2007 Pistoia, Włochy / 2008 Praga,Czechy/ 2009 Hamstad,Szwecja i 2014 Rzeszów - gdzie poprowadziła zlot artystów i odpowiadała na ich pytania).

Spośród jej klientów wymienić można m.in. Disney, Pixar, Marvel,  Coca Cola i Chupa Chups.

Ukończyła Akademie Sztuk Cyfrowych na wydziale filmowym (animacja 2D/3D) we Florencji. Pracowała również jako wykładowca sztuki na akademii filmowej z Utah - Animschool (2014-2015). Udzieliła wywiadów dla włoskich gazet (m.in "La Nazione" 2010), magazynu Day&Night (2014), pojawiła się również w regionalnych wiadomościach Toskańskich tuż po wygranej w konkursie graficznym (2009) jak i zarówno w polskim programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN" (2015).

Współpracowała przy tworzeniu rozdziałów do książki 3D total, dla miłośników tradycjonalnego szkicu (2015) i udzieliła krótkiego wywiadu dla 2D Magazine (2015).

Jako miłośniczka tradycyjnej sztuki, poszukuje w świecie cyfrowym odbicia historii i odblasku przeszłości, którą przekazali nam mistrzowie sztuki.

Aktualnie pracuje dla Neko Productions z North Hollywood.

Prace

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij