PGC

EN

Warsztaty Cyfrowego Malarstwa

Warsztaty Cyfrowego Malarstwa
 
Organizator: Polska Grafika Cyfrowa
Gospodarz: Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT
Patroni technologiczni: WACOM Polska, EIZO Polska
Patroni medialni: Max3D.pl
 
                                                                               
 
 
 

Zapraszamy na sesje rysunku na żywo oraz spotkanie z najlepszymi polskimi artystami cyfrowymi.


27 Czerwca w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT odbędzie się całodniowa sesja rysowania na żywo (life drawing). Na żywo będą rysować zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani. Nasze warsztaty są częścią dni otwartych uczelni WIT, która przygotowała z tej okazji serię otwartych wykładów. Lista wykładów znajduje się tutaj.

 

4 POWODY DLA KTÓRYCH POWINIENEŚ/AŚ PRZYJŚĆ NA NASZE SPOTKANIE:
 
  1. Weź udział w malowaniu postaci na żywo przy pomocy komputerów
  2. Obserwuj warsztat żywo najlepszych artystów cyfrowych i zdawaj pytania
  3. Sprawdź profesjonalny sprzęt firmy Wacom oraz EIZO
  4. Skorzystaj z otwartych wykładów przygotowanych prze z uczelnię WIT
 
 
 
 
 
 
ARTYŚCI
 
Podczas sesji rysowania nasi goście będą odpowiadać na pytania, opowiadać o swoich technikach i warsztacie a co najważniejsze będzie można zobaczyć cały proces powstawania pracy na żywo. Zaproszeni przez nas artyści to osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku reklamy, gier i filmów.
 

Darek Zabrocki

Portfolio: www.darekzabrocki.com

http://polskagrafikacyfrowa.pl/darek-zabrocki

Marek Madej

Portfolio: www.borntodraw.blogspot.com

http://polskagrafikacyfrowa.pl/marek-madej

Michał Kus

Portfolio: www.kus-art.com

http://polskagrafikacyfrowa.pl/michal-kus

Szymon Biernacki
Portfolio: www.biernac.com

Michał Lisowski

Mikołaj „Cybe” Piszczako
Artur Sadłos
Mathias Zamęcki
Michał Sawtyruk

OFERTA

 
Na warsztatach artyści jak i amatorzy mają unikalną możliwość wykonania szkiców i obrazów najlepszych rekonstruktorów historycznych i cosplay w Polsce! Weź szkicownik, laptop lub wykorzystaj przygotowane przez uczelnię stanowiska przy sztalugach i rysuj z nami!
 
 
 
 
Dla zainteresowanych wspólnym malowaniem uczelnia przygotowała stanowiska PC z Photoshopem oraz sztalugi dla malarzy i rysowników klasycznych.
 
Aby wziąć udział w rysowaniu na komputerach prosimy o wcześniejszą rejestrację. Ilość stanowisk komputerowych jest ograniczona.
 

Fot. Stanisław Siedlecki

Weronika Kamola

Steampunk

Wiktoriańska Anglia, za rogiem Kuba Rozpruwacz, w tawernie sączy niespiesznie wino Sherlock. Nakręcane zegarki gubią godzinę, mosiężne zębatki zacinąją się w mechanizmie, niesiony podmuchem zgubiony cylinder wtacza się prosto pod nogi przemykającej gdzieś chyłkiem dziewczyny o cienkiej talii ściśniętej gorsetem. Krynolina, lufka pomiędzy zaciśniętymi zębami, obrzyn wiszący u pasa.


Bartek Kwaśniewski

Fot. emphotography.pl

Piotr Warzyński

Płocka Grupa Rekonstrukcyjna i Bractwo Rycerskie Excalibur

Zbroja z pierwszej połowy piętnastego wieku. Stalowe ręce i nogi wzorowane jednolicie na tym samym znalezisku połączone z nieco uboższym korpusem - płatami będącymi pancerzem mniej zamożnych zbrojnych, oferujących nieco większą mobilność kosztem niższej trwałości i mniejszej odporności na kopie czy włócznie.

Fot. Grzegorz Biolik

Janusz Bocian

Letni mundur wyjściowy oficera 82 Dywizji Powietrznodesantowej USA, z sierpnia 1944 roku. Robiony na zamówienie, w 90% oryginalny. W tym czasie mundury te były już rzadkością, po lądowaniu w Normandii, oficerowie zamawiali masowo mundury jesienne.

Fot. tjmarciniak.pl

Maciej "Ragnar" Kraszewski

Jarl Drużyny Wikingów

"Staramy się by wszelkie przedmioty były zrobione na podstawie znalezisk archeologicznych bądź opracowań typologicznych, zgodnie z technologią produkcji z odtwarzanego okresu. Naszym celem jest odtwarzanie kultury materialnej i próba zbliżenia się do tego jak ludzie żyli ponad tysiąc lat temu zgodnie z aktualnym stanem badań nad przeszłością."

 

SPRZĘT
 
Dla zainteresowanych wspólnym malowaniem uczelnia przygotowała stanowiska PC z Photoshopem oraz sztalugi dla malarzy i rysowników klasycznych.

Dzięki firmie EIZO Polska każde stanowisko komputerowe zostanie wyposażone w profesjonalne monitory, które doskonale sprawdzą się w zastosowaniach graficznych.

Dodatkowo, producent zaprezentuje monitory dedykowane do pracy z kolorem z serii ColorEdge: CG277, CX271, CX241, CS270 i CS240. Są to urządzenia dysponujące możliwością sprzętowej kalibracji – chętni będą mogli zobaczyć, jak wygląda proces kalibracji na żywo. Przedstawiciele EIZO omówią zalety technologii 4K i pokażą jej możliwości na przykładzie modeli 4K: ColorEdge CG318-4K i FlexScan EV3237.

Osobom zainteresowanym przekazane zostaną szczegóły specjalnej oferty, kierowanej do studentów i ośrodków edukacyjnych.
 
 

 

 

Firma Wacom przygotowała dla uczestników warsztatów stanowiska wyposażone w tablety Cintiq qhd 27 cali , tablety przenośne Companion 2 oraz wyposażyła komputery PC w tablety tabletop.

 

WYSTAWA
 
 
 
Po zakończeniu imprezy zapraszamy na wernisaż wystawy "Krzy.we 2" na ul. Stalowej 3 w Pragalerii. Czekać tam będzie seria prac artystów pracujących wektorowo o tematyce: "Mroczna dzielnica", oraz alternatywne propozycje etykiet dla alkoholi AleBrowaru.
 

PLAN

Wstępny harmonogram:

10:00-14:00

Sala #1 - Długie malowanie (jeden model)

Sala #2 - Krótkie malowanie (2x1h dwóch modeli)

Sala #3 - Showroom

14:00 - 15:00  - Lunch Break

15:00-18:00

Sala #1 - Długie malowanie (jeden model)

Sala #2 - Krótkie malowanie (2x1h dwóch modeli)

Sala #3 - Showroom

18:00 - 21:00 - Wernisaż wystawy "Krzy.we 2"

 

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/1594317260812852/

 

Serdecznie zapraszamy - ul. Newelska 6, start godz. 10:00 \ 18:00 ul. Stalowa 3

WSTĘP WOLNY

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij